12 Ağustos da ne oldu?

Photo of author
Written By admin

IUCN'in "Tehdit Altındaki Türler Kırmızı Listesi"nde bulunan fillerin azalan popülasyonuna dikkati çekmek için 2012'den bu yana 12 Ağustos, Dünya Fil Günü olarak kutlanıyor.

11 Ağustos Dünya Ne günü?

11 Ağustos – Dünya Evlatlar Günü (Son and Daughter Day): Bu özel gün, ebeveynlerin çocuklarına olan sevgi ve bağlılıklarını kutlamak için ayrılmıştır. Dünya Evlatlar Günü, insanları çocuklarına zaman ayırmaya, onları anlamaya ve sevgi dolu bir ilişki kurmaya teşvik eder.

9 Ağustos Dünya Ne günü?

9 Ağustos – Uluslararası Dünya Yerli Halklar Günü

17 Şubat 1995 tarihinde gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler 49.

1 Ağustos Dünya Ne günü?

1 Ağustos – Dünya Kız Arkadaşlar Günü: Bu özel gün, kız arkadaşlık ilişkilerini kutlamak ve kız arkadaşlar arasındaki dostluğu onurlandırmak için ayrılmıştır.

2 Ağustos günü ne?

TİHEK – 2 Ağustos Roman ve Sinti Soykırımını Anma Günü

1 Ağustos’ta ne oluyor?

1 Ağustos "Dünya İzci fular günü" ve "Anavatanına Dönenler Günü (Çerkesler)" olarak kutlanıyor. MÖ 10 – İtalya dışında doğmuş ilk Roma İmparatoru Claudius doğdu. 126 – Roma İmparatoru Pertinax doğdu.

2 Ağustos ne özel günü?

1944 yılında ise her yaş ve cinsiyetten 4 bin 300 Roman ve Sintinin Auschwitz'de gaz odasına gönderildiği 2 Ağustos günü 2015 yılında Avrupa Parlamentosu tarafından Roman ve Sinti Soykırımını Anma Günü olarak kabul edilmiştir.

1 Ağustos dünyada ne günü?

1 Ağustos – Dünya Kız Arkadaşlar Günü: Bu özel gün, kız arkadaşlık ilişkilerini kutlamak ve kız arkadaşlar arasındaki dostluğu onurlandırmak için ayrılmıştır.

1 Ağustos Dünya ne?

1 Ağustos – Dünya Kız Arkadaşlar Günü: Bu özel gün, kız arkadaşlık ilişkilerini kutlamak ve kız arkadaşlar arasındaki dostluğu onurlandırmak için ayrılmıştır.

7 Ağustos da ne oldu?

1807 – İlk buharlı yolcu gemisi Clermont, New York-Albany arasında ilk seferini gerçekleştirdi. 1942 – ABD ile Japonya arasında Guadalcanal Muharebesi başladı. 1960 – Fildişi Sahili, Fransa'dan bağımsızlığını ilan etti.

4 ağustosta ne oldu?

4 Ağustos – Dünya Çalışan Bekar Kadınlar Günü: Bu özel gün, çalışan bekar kadınların başarılarını ve bağımsızlıklarını kutlamak için ayrılmıştır.

Dünya yakışıklı günü ne zaman?

İşte sosyal medyada konuşulan Dünya Yakışıklılar Günü mesajları ve sözleri… Dünya Yakışıklılar Günü 2 Ağustos tarihinin gelmesi ile beraber araştırılan konular arasında yerini aldı. Sosyal medyada trend konular arasında yer almasının ardından vatandaşlar araştırmalarını hızlandırdılar.

14 Ağustos un anlamı ne?

14 Ağustos Tarihte Bugün

1908 yılında Türk Basın Birliği kuruldu. 1925 yılında Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk posta pulları tedavüle çıkarıldı. 1934 yılında Türkiye Selüloz ve Kağıt Fabrikaları Genel Müdürlüğü yani (SEKA) kuruldu. Aynı zamanda Paşabahçe Cam Fabrikası'nın da temeli atıldı.

4 Ağustos Dünya Ne günü?

4 Ağustos Dünya Çalışan Bekar Kadınlar Günü (Single Working Women's Day)

12 Ağustos’ta ne oluyor?

1851 – Isaac Singer, dikiş makinesinin patentini aldı. 1877 – Asaph Hall, Mars'ın uydusu Deimos'u keşfetti. 1908 – Ford, T modelinin seri üretimine başladı. 1910 – İstanbul Moda'da ilk tenis kortu açıldı.

29 Ağustos’ta ne oluyor?

29 ağustos haberleri

Zafer Bayramı 2022 yılında salı gününe denk geliyor.

30 Ağustos’ta ne oluyor?

Törenler 30 Ağustos günü saat 07.00'de başlar ve saat 24.00'te son bulur. Saat 12.00'de başkentte yirmi bir pâre top atışı yapılır. Cumhurbaşkanı Anıtkabir'i ziyaret ederek çelenk koyar; cumhurbaşkanlığında tebrikleri kabul edilir, törene katılanların ve halkın bayramı kutlanır.

3 Ağustos Dünya Ne günü?

3 Ağustos Dünya Karpuz Günü (Watermelon Day)

5 Ağustos Dünya Ne günü?

5 Ağustos Dünya Kız Kardeşler Günü (Sisters' Day)

1agustos ne gunu?

1 Ağustos Dünya Emzirme Günü: (Eğitilmiş Kadın ve Çocuk Sağlığı)

8 Ağustos Dünya Ne günü?

8 Ağustos, 2002'den beri her yıl Uluslararası Kedi Günü olarak kutlanıyor. Uluslararası Kedi Günü nedir ve neden var? Bugün 8 Ağustos Dünya Kedi Günü. Dokuz bin yıldan uzun süredir insanlarla iç içe yaşayan ve bilim insanlarının, insan ırkının ilk evcilleştirdiği hayvan olduğunu öne sürdüğü kedilerin günü.

9 Ağustos un anlamı nedir?

1902 – VII.

1915 – Birinci Anafartalar Muharebesi başladı. 1945 – ABD, Japonya'nın Nagasaki şehrine atom bombası attı. Yaklaşık 70.000 kişi o anda öldü. 1965 – Singapur, Malezya'dan ayrılarak bağımsızlığını kazandı.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
%d blogcu bunu beğendi: