Afra Kürt ismi mi?

Photo of author
Written By admin

Arapça kökenli bir isim olarak öne çıkan Afra, Türkiye'de yerleşik olarak değerlendirilir. Bu şekilde yukarıda verilen farklı anlamları ile beraber önemli bir yer taşıdığını ifade etmek mümkün.

Afra kızı ne demek?

Bu açıdan ismin genel anlamı berrak, temiz ve saf anlamına gelmektedir. Afra ismi kız çocuklarının saf ve temiz bir kişiliğe sahip olması için tercih edilir.

Islamda afra ne demek?

Ayın 13. gecesi, beyaz toprak. Ayak değmemiş ak toprak.

Mira Kürt ismi mi?

Kökeni Latinca olan Mira ismi Kur'an-ı Kerim'de ise yer almamıştır. İspanyolca anlamı üzerinden de değerlendirilen Mira, Latince'den Türkçe'ye yerleşmiştir.

Mihra ismi ne anlama gelir?

Mihra İsminin TDK Sözlük Anlamı Nedir? Mihra isminin Türk Dil Kurumu verilerine göre anlamı hoşgörü sahibi, muhabbeti iyi, iyi niyetli ve iyiliksever, sevecen yapılı anlamlarına gelmektedir.

Aden ne demek kuranda geçiyor mu?

Bu ismin anlamının yanında bu ismi bebeklerine vermek isteyen aileler bu ismin Kur'an içerisinde yer alıp almadığını da merak etmektedir. Aden ismi Kur'an içerisinde 2 surede yer almaktadır.

Lina ismi kuranda geçiyor mu?

Lina ismi hem Kur'an-ı Kerim'de geçer hem de güzel bir anlama sahiptir. Bu nedenle bu ismin kullanılması caizdir ve dinen hiçbir sakıncası yoktur.

Pera ismi ne anlama gelir?

Latince Petra kelimesinden türeyen Pera, bu anlamda 'Sağlam, güçlü ve kararlı' anlamına da gelir. Hem erkek hem de kız çocuklarda kullanılan Tansu ismi ile aynı anlamı taşıdığı söylense de Tansu, "Şafağın aydınlattığı su gibi parlak ve temiz olan" anlamındadır. Pera isminin bir diğer çeşidi ise İbranice Peri ismidir.

Zeyneb ne anlama gelir?

Zeynep, Arapça Zeyneb (زينب) isminin Türkçeye yerleşmiş halidir. Türkçe anlamı 'babasının süsü (ziyneti)' demektir. Zeynep; Arapçada, Zeyn (süs) ve Eb (baba) kelimelerinin birleşmesinden oluşmuştur.

Liva ne anlama gelir?

Liva bayrak, vilayet ve belde arasında olan sancak ve askeri terim olarak tugay, Tuğgenaral demektir. Liva erkek ismi olarak kullanılırken, bayrak, tugay ve sancak anlamları ile kullanılmaktadır.

Alya ne demek kuranda geçiyor mu?

Alya ismi Arapça kökenlidir ve “şeref”, “sema”, “dağ tepesi” ve “yüksek yer” anlamlarına gelmektedir. ALYA İSMİ KURAN'DA GEÇİYOR MU? Alya ismi yaptığımız araştırmalar neticesinde Kuran'da geçmediği görülmüştür. Alya ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kur'an-ı Kerim'de geçmemektedir.

Lavinya ismi ne anlama gelir?

1.Ay Yüzlü Güzel. 2.Lavinya bir çiçek ismidir ve "Ölüm çiçeği" manasına gelmektedir. 3.Özgürlük, hayalimdeki muhteşem sevgili anlamlarınada gelmektedir. 4.Roma mitolojisinde Lavinia, Latinus ve Amata kızıdır ve Aeneas son eşi.

Hazal ısminin anlamı nedir?

Türkçe dil ailesinden gelen Hazal kelimesi, sözlük bazında kuruyan ve yer yer dökülmeye hazır ağaç yaprağı anlamına gelir. Kadın ismi olarak kullanımı görülür.

Alya ismi ne anlama gelir?

TDK'da yer alan bilgiler eşliğinde, Alya ismi ne demek ve anlama gelir sorularının cevabı şu şekildedir; Yükseklik, yüksek yer, gök, sema. Gökyüzü. Cennet.

Lilya ne anlama gelir?

Son dönemlerde oldukça ilgi gören Lilya ismi, zambak çiçeği anlamını karşılar. Diğer yandan Sembol olarak öne çıkar ve saflık ile birlikte temiz bir kalbi temsil eder. Bu yönüyle narin ve kibar, iyi kalpli bir kızı anlatan anlamı doğrultusunda değerlendirilir.

Pia ne anlama gelir?

The Parachute Industry Association (PIA), paraşüt ekipmanı, paraşütle atlama güvenliği ve ilgili havacılık konuları için teknik, hizmet ve işletim standartları oluşturur.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
R10 abc.cam
%d blogcu bunu beğendi: