Akpınar nereye bağlı?

Photo of author
Written By admin

Akpınar, Kırşehir iline bağlı bir ilçedir. Temmuz 1987 tarihinde ilçe olmuştur. Yüzölçümü 528 km², yüksekliği 1.150 metredir.

Akpınar nereye bağlı istanbul?

Akpınar, İstanbul ilinin Eyüpsultan ilçesine bağlı karadeniz kıyısında bir mahalledir.

Kırşehir Akpınar kaç köyü var?

39 37 kuzey enlemi ile 34 10 doğu boylamları arasında kurulan Akpınar' ın yüzölçümü 527 km, toplam nüfusu ise 10.755' dir.Toplam nüfusun 3.150 ilçe merkezinde, 7.605' i ise köylerde yaşamaktadır. Akpınar denizden 1170 m yükseklikte kurulmuş olup.toplam 3 kasabası 23 köyü bulunmaktadır.

Rize Akpınar köyü nereye bağlı?

Akpınar, Rize ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

Akpınar köyü iki göl nerede?

Akpınar Köyü, Eğirdir şehir merkezinden 7 kilometre uzaklıkta şirin bir köydür. Buradan Eğirdir Gölü'nü, Yeşil ve Can adalarını, Barla ve Anamas Dağları'nı, Boğaz Ova'yı sıcak bir çay içerek ve gözleme yiyerek görmek mümkündür.

Akpınar Köyü hangi şehirdedir?

Akpınar, Kırşehir iline bağlı bir ilçedir. Temmuz 1987 tarihinde ilçe olmuştur. Yüzölçümü 528 km², yüksekliği 1.150 metredir. İlçede 1 belediyesi, 6 mahalle ve 26 köy vardır.

Kırşehir Akpınar Kaymakamı kimdir?

Kırşehir Akpınar Kaymakamlığına hemşehrimiz Yunus Emre Polat atandı. Akpınar Kaymakamlığından yapılan açıklamada; " İçişleri Bakanlığının 07.02.2022 tarihli oluru ile Akpınar Kaymakam Vekili olarak görevlendirilen Sayın Yunus Emre POLAT 15.02.2022 tarihinde ilçemizdeki görevine başlamıştır" denildi.

Kapullu nereye bağlı?

Kapullu, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir.

Akpınar nerenin ilcesi?

Akpınar, Kırşehir iline bağlı bir ilçedir. Temmuz 1987 tarihinde ilçe olmuştur. Yüzölçümü 528 km², yüksekliği 1.150 metredir.

Yukarı Akpınar Köyü nereye bağlı?

Yukarıakpınar, Sinop ilinin Saraydüzü ilçesine bağlı bir köydür.

Kırşehir Akpınar ne zaman ilçe oldu?

Akpınar, Kırşehir iline bağlı bir ilçedir. Temmuz 1987 tarihinde ilçe olmuştur.

Kırşehir Vali Yardımcısı Kimdir?

Kırşehir Vali Yardımcısı Alper Balcı, hakkındaki cinsel taciz soruşturması haberlerine erişim engeli getirtti. Balcı, yapılması muhtemel haberlere de yayın yasağı talep etti.

Gülşehir Kaymakamı Şeyma Polat Kimdir?

Şeyma POLAT BALAK Göreve Başlama Tarihi

İl Merkez Stajının ardından sırasıyla, Ankara-Kahramankazan ve Sakarya-Söğütlü ilçelerinde Kaymakam Refikliği Stajını, Bartın-Kurucaşile ve Isparta-Yenişarbademli ilçelerinde Kaymakam Vekili görevlerinde bulundu.107.Dönem Kaymakamlık Kursunu Üstün Başarı ile tamamlamıştır.

Mehmet Akpınar Kimdir?

2004 – 2012 yılları arası Torbalı İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 2012 -2017 yılları arasında Tokat Turhal İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 2017 Yılı Ekim ayında naklen Karatay İlçe Müftüsü olarak atandı ve buradan emekli oldu. Sayın Müftümüz Mehmet AKPINAR, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ömer Akpınar nereli?

Biyografi. 1988 Konya'da doğdu.

Taban köyü nereye bağlı?

Taban, Diyarbakır ilinin Kayapınar ilçesine bağlı bir mahalledir.

Kırşehir il olmadan önce nereye bağlıydı?

20 Temmuz 1954 tarih ve 6429 sayılı kanun, Nevşehir'i il, Kırşehir'i de ona bağlı bir ilçe haline getirmiştir. Çiçekdağı Yozgat'a, Kaman Ankara'ya, Hacıbektaş, Avanos ve Mucur ise Nevşehir'e bağlanmıştır. 1 Temmuz 1957'de çıkarılan 7001 sayılı kanunla Kırşehir yeniden il olmuştur.

Akpınar fayı nerede?

b) Akpınar Fayı: Bu fay yaklaşık KB-GD uzanımlı olup, kuzeyde Keskin ile güneyde Seyfe Gölü'nün güney kesimi arasında yer alır. Bu iki önemli fayla beraber Kırşehir Fay Seti'nde KB-GD uzanımlı faylar da mevcuttur. Bunlar Mucur'un kuzeyi ile Kırşehir'in kuzeyinde gözlenir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
R10 abc.cam
%d blogcu bunu beğendi: