Ekrem Inamoglu nereli?

Photo of author
Written By admin

Ekrem İmamoğlu, 3 Haziran 1971'de, ticaretle uğraşan Hasan İmamoğlu ile çiftçilik yapan Havva İmamoğlu'nun oğlu olarak Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı Cevizli köyünde doğdu. Neslihan adında bir kız kardeşi vardır. Dört yaşındayken ailesiyle birlikte Yıldızlı köyüne taşındı.

Imamoğlu cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladı mı?

İMAMOĞLU'NDAN ADAYLIK AÇIKLAMASI

Ekrem İmamoğlu bugün gazetecilere yaptığı açıklamada ise, "Ben CHP'liyim. Her CHP'linin ailesinin lideri olan Kemal Kılıçdaroğlu adaydır." ifadelerini kullandı.

Imam oğlunun babası kim?

Ekrem İmamoğlu, 3 Haziran 1971'de, ticaretle uğraşan Hasan İmamoğlu ile çiftçilik yapan Havva İmamoğlu'nun oğlu olarak Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı Cevizli köyünde doğdu.

Siyasi yasak olan cumhurbaşkanı olabilir mi?

Karar kesinleşirse İmamoğlu siyasi yasaklı sayılacak. Mevzuatta yer alan ''Siyasi partiler bu kişileri hiçbir suretle seçimlerde aday gösteremezler" düzenlemesi uyarınca, siyaset yasağı konulan kişiler, hiçbir partiye üye olamıyor.

İmamoğlu yüzde kaç ile kazandı?

Yenilenen seçimlerdeki oy pusulası Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Beylikdüzü'nde Ekrem İmamoğlu'nun başkanlığını kutlamaya katılan halk. YSK'nın 11 Temmuz 2019 tarihinde ilan ettiği resmi sonuçlara göre oyların yüzde 54,22'sini alan Ekrem İmamoğlu 806 bin oy farkla seçimi kazandı.

Ekrem imamoğlu ailesi zengin mi?

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, kendisinin, eşi Dilek İmamoğlu'nun ve babası Hasan İmamoğlu'nun mal varlığını açıkladı. Eşi mücevher zengini çıkarken, İmamoğlu ve babasının gayrimenkul serveti var.

Yossi imamoğlu kimdir nerelidir?

Yusuf İmamoğlu (1945, İnegöl – 8 Haziran 1970, İstanbul) 8 Haziran 1970 günü okumakta olduğu İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde komünistler tarafından öldürülen ülkücü öğrenci. Bursa'nın İnegöl ilçesinde oturan Bulgaristan göçmeni bir ailenin çocuğudur.

Cumhurbaşkanı koruması kim?

2012 yılında Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı iken koruma müdürlüğü görevine getirildi. Daha sonra ise Cumhurbaşkanlığı Koruma Müdürlüğü görevini üstlendi. Muhsin Köse, hâlen Erdoğan'ın koruma müdürlüğü görevini yürütmekte ve Erdoğan'ın en yakınındaki isim olarak koruma polisliğini yapmaktadır.

Halktan biri cumhurbaşkanı olabilir mi?

Cumhurbaşkanı, kırk yaşını doldurmuş, yükseköğrenim yapmış, milletvekili seçilme yeterliliğine sahip Türk vatandaşları arasından, doğrudan halk tarafından seçilir.

Istanbul büyükşehir belediye başkanı ne kadar maaş alıyor?

Nüfusu 2 milyonun üzerindeki büyükşehir belediye başkanları nisan ayında yüzde 20 oranında gelir vergisi ödeyecekler. Prim ve vergiler düşüldükten sonra 24 bin lira maaş alacaklar.

2023 yılında kaç kişi oy kullanacak?

Buna göre, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi'nde yurt içinde toplam 190 bin 736 sandıkta, 60 milyon 904 bin 499 kişi oy kullanabilecek. Yurt dışında ise 4 bin 969 sandıkta 3 milyon 286 bin 786 kişi oy verebilecek.

İmamoğlu nun mal varlığı ne kadar?

Trabzonlu olan Ekrem İmamoğlu'nun mal varlığı listesinde sigsauer marka bir silah 8 bin lira değerinde. Dilek İmamoğlu'nun toplam 841 bin lira değerinde mücevheri bulunuyor. Ekrem İmamoğlu'nun toplam mal varlığı 4 milyon 682 bin lira değerinde. Eşi Dilek İmamoğlu'nun serveti ise toplam 2 milyon 915 bin lira.

Recep Tayyip Erdoğan serveti ne kadar?

Kılıçdaroğlu'nun oy oranı ise 47,82 oldu. Resmi Gazete'de, cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının yanı sıra Erdoğan'ın mal bildirimi listesi de yayınlandı. Tutar: 5 milyon 390 bin lira.

Imam oğlunun babası kim?

İlk yılları ve eğitimi. Ekrem İmamoğlu, 3 Haziran 1971'de, ticaretle uğraşan Hasan İmamoğlu ile çiftçilik yapan Havva İmamoğlu'nun oğlu olarak Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı Cevizli köyünde doğdu.

Dilek Kaya İmamoğlu ne mezunu?

Dilek İmamoğlu (evlilik öncesi soyadı: Kaya, d. 18 Kasım 1974, Trabzon), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşidir. 1974 Trabzon doğumlu İmamoğlu İstanbul Üniversitesi Turizm Bölümü mezunudur ve kamu yönetimi alanında yüksek lisans yapmıştır. 1995 yılında Ekrem İmamoğlu ile evlenmiştir.

Ekrem imamoğlu kime karşı kazandı?

Yenilenen seçimlerdeki oy pusulası Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Beylikdüzü'nde Ekrem İmamoğlu'nun başkanlığını kutlamaya katılan halk. YSK'nın 11 Temmuz 2019 tarihinde ilan ettiği resmi sonuçlara göre oyların yüzde 54,22'sini alan Ekrem İmamoğlu 806 bin oy farkla seçimi kazandı.

En büyük cumhurbaşkanı kim?

On beş yıl, on iki gün ile bu görevde en çok kalan kişi olan Atatürk, dört dönem cumhurbaşkanlığı yaptı. Özal ise üç yıl, yüz elli dokuz gün Cumhurbaşkanlığı yaparak bu görevde en az kalan kişi oldu. Göreve geldiğinde 42 yaşında olan Atatürk en genç, 69 yaşında olan Fahri Korutürk ise en yaşlı cumhurbaşkanıdır.

Cumhurbaşkanı kim denetler?

Cumhurbaşkanı hakkında, bir suç işlediği iddiasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi üye tamsayısının salt çoğunluğunun vereceği önergeyle soruşturma açılması istenebilir. Meclis, önergeyi en geç bir ay içinde görüşür ve üye tamsayısının beşte üçünün gizli oyuyla soruşturma açılmasına karar verebilir.

Erdoğan ölürse kim cumhurbaşkanı olur?

Cumhurbaşkanlığı makamının herhangi bir nedenle boşalması halinde, kırk beş gün içinde cumhurbaşkanı seçimi yapılır. Yenisi seçilene kadar cumhurbaşkanı yardımcısı Cumhurbaşkanlığına vekâlet eder ve cumhurbaşkanına ait yetkileri kullanır.

Cumhurbaşkanı ölürse kim cumhurbaşkanı olur?

Cumhurbaşkanlığı makamının herhangi bir nedenle boşalması halinde, kırk beş gün içinde Cumhurbaşkanı seçimi yapılır. Yenisi seçilene kadar Cumhurbaşkanı yardımcısı Cumhurbaşkanlığına vekâlet eder ve Cumhurbaşkanına ait yetkileri kullanır.

Recep Tayyip Erdoğan maaşı ne kadar?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın maaşı, 2022 yılında olduğu gibi aylık 100 bin 750 lira oldu. TBMM'ye sunulan Cumhurbaşkanlığı'na ait 2023 yılı bütçe teklifine göre, “Cumhurbaşkanı ödeneği” artmadı. 2023 yılı için ayrılan Cumhurbaşkanı ödeneği, 2022 yılında olduğu gibi 1 milyon 209 bin olarak belirlendi.

Vali ne kadar maaş alıyor?

Vali Ne Kadar Maaş Alır? Vali olarak çalışan kişinin maaşı deneyim süresi, firma, yapılan işin kapsamı gibi birçok kritere göre değişmektedir. Vali maaşı 2023 verilerine göre ortalama 54.500 TL civarındadır.

Erdoğan yüzde kaç oy aldı?

Böylelikle Cumhurbaşkanı Erdoğan oyların yüzde 52,16'sına sahip olarak ikinci turun galibi oldu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
%d blogcu bunu beğendi: