Naran ne anlama gelir?

Photo of author
Written By admin

Arapça kökenli bir sözcük olan Nara, etraftaki herkesin duyabileceği şekilde, yüksek sesle bağırmak, haykırmak anlamına gelir. Kelime ilk kez Osmanlı döneminde, itfaiyeciler tarafından kullanılmıştır.

Halil Erten kimdir?

Nara grubunun 28 yaşındaki solisti Halil Erten albüm parasını çıkarmak için çalıştığı tekstil fabrikasında otomobil yıkarken elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi. DENİZLİ'de Rock müzik tutkunu Halil Erten (28), 2003'te arkadaşlarıyla 'Nara' adını verdikleri bir grup kurdu. Erten, grubun solistliğini üstlendi.

Nara ne olur gitme Kaç yılında?

Genç yetenek Erten, 2008 yılında kendisini terk eden sevgilisi için "Ne olur gitme" adlı şarkıyı yazdı. Şarkıya amatör bir klip çeken grup daha sonra eseri internette yayımladı. Kısa sürede milyonlarca kişinin dinlediği parça büyük beğeni topladı, Erten ve arkadaşları, bir albüm yapmak için çalışmalara başladı.

Guzide nin anlamı nedir?

Bu simin anlamı eşsiz eşi benzeri olmayan insan demektedir. Ayrıca Türkçe bir kelime olan güzide isminin diğer anlamı da oldukça temiz ve su gibi berrak anlamlarında da kullanılmaktadır.

Nara yapmak ne demek?

[1] Kabadayıca yüksek sesle bağırıp çağırmak. Rakiplere göz dağı vermek isteyen kabadayı çağrısı.

Kurgun anlamı nedir?

Kurgan veya Korgan özellikle Orta Asya ve Doğu Avrupa'daki yığma tepe ve höyük şeklinde bulunan genellikle tahtadan yapılmış mezarlar için kullanılan bir tümülüs (gömü yeri) türü.

Halil Erten kaç yaşında?

Alınan bilgiye göre, Halil Erten (28), görev yaptığı tekstil fabrikasında otomobil yıkadığı sırada, kompresörlü makinenin kablosunun suya temas etmesi sonucu elektrik akımına kapıldı. Erten, olay yerinde hayatını kaybetti.

Halil Erten nereli?

Son olarak İstanbul'da bir albüm çıkartan Erten, Cumartesi günü memleketi Denizli'deki sevenleriyle buluşmak için konser verecekti. Cumartesi günü Belediye Sanat Merkezi'nde sevenleriyle buluşma hazırlığında olan Halil Erten'in ani ölümü, Denizli'deki sevenlerini yasa boğdu.

Grup Nara nasıl öldü?

Denizli'de 3 yıl önce yaptıkları "Ne olur gitme" şarkısını internette yayımladıktan sonra milyonlarca dinleyiciye ulaşmayı başaran Grup Nara'nın gelecek vaat eden genç solisti Halil Erten (28), çalıştığı işyerinde otomobil yıkarken elektrik akımına kapılması sonucu yaşamını yitirdi.

Gancik ne anlama gelir?

Kancık kelimesi Türkçe'de "genç kız" anlamına gelir. Soğdca kançīk "genç kız" sözcüğünden alıntıdır. Soğdca sözcük Orta Farsça (Pehlevice veya Partça) aynı anlama gelen kanīçag sözcüğü ile eş kökenlidir.

Müstesna kişilik ne demek?

Bir şeyi ya da bir kimseyi benzerlerinden ayrı tutmak. – Kural dışılık.

Madik atmak ne demek?

TDK'da argo bir deyim olarak nitelendiren “madik atmak”, dolap çevirmek veya hile yapmak anlamına geliyor.

Nik ne demek?

Nik kelimesi Türkçe'de "takma isim, mahlâs" anlamına gelir. İngilizce nick(name) "takma isim, mahlâs" sözcüğünden alıntıdır.

Madilik ne demek?

Madilik kelimesi genel olarak internet ortamında veya çeşitli televizyon kanallarında az da olsa duyulan kelimelerden birisidir. Madilik kelimesi genel ve en anlaşılabilir şekilde kötülük yapmak anlamına gelmektedir.

KUER ne?

Sağlık konusunda tedavi etmek kür olarak ifade edilir. Hem tıp alanında hem de alternatif tıp üzerinden farklı yöntemler altında ele alınır. Özel tedavi şeklini de anlatılabilen kür kelimesi, sağlık konusunda kullanılacak maddelerin korunması amaçlı bir anlam üzerinden de ele alınır.

Halil Erten nasıl oldu?

Denizli'de, besteleyip, söylediği 'Gitme' şarkısı internette tıklanma rekorları kıran, geçen yıl Eylül ayında albüm parası biriktirmek için çalıştığı fabrikada patronunun otomobilini yıkarken elektrik akımına kapılarak 26 yaşında yaşamını yitiren Halil Erten'in hayalini, arkadaşları gerçekleştirdi.

Grup Nara ne zaman kuruldu?

DENİZLİ'de Rock müzik tutkunu Halil Erten (28), 2003'te arkadaşlarıyla 'Nara' adını verdikleri bir grup kurdu.

Ne olur gitme solisti?

Denizli'de 3 yıl önce yaptıkları "Ne olur gitme" şarkısını internette yayımladıktan sonra milyonlarca dinleyiciye ulaşmayı başaran Grup Nara'nın gelecek vaat eden genç solisti Halil Erten (28), çalıştığı işyerinde otomobil yıkarken elektrik akımına kapılarak öldü.

Halil Erten kimdir?

DENİZLİ'de Rock müzik tutkunu Halil Erten (28), 2003'te arkadaşlarıyla 'Nara' adını verdikleri bir grup kurdu. Erten, grubun solistliğini üstlendi. Gençlik organizasyonlarında sahne alan grubun solisti Erten'in, bir süre önce internette yayımlanan 'Gitme' adlı şarkısı, binlerce kişi tarafından tıklandı.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
%d blogcu bunu beğendi: