Piro ismi ne anlama gelir?

Photo of author
Written By admin

Piro kelimesi Alevilikte kurucu ve lider anlamlarında kullanılır. Alevilikte bir kişiye saygı duyulduğunu göstermek için piro kelimesi tercih edilir. Piro, bir işin ehli olan yani o işin 'piri' olarak görülen kişilere hitap etmek için kullanılır.

CHP Genel Başkanı ne kadar maaş alıyor?

Üç aylık 232 bin 980 lira

Devletten de genel müdür emeklisi; Üç aylık maaşı 155 bin 900 lira. Buna göre Kemal Kılıçdaroğlu'nun 3 ayda bir aldığı maaş miktarı 388 bin 880 TL oluyor. Kemal Kılıçdaroğlu aylık maaşı ise 129 bin 626 TL ediyor.

Piran ismi ne demek?

isim,hayvan bilimi Genellikle Güney Amerika'da rastlanan, grup hâlinde avlanan ve avını kısa sürede iskeleti kalıncaya kadar yiyen yırtıcı balık.

Pardon ismi ne anlama gelir?

Türk Dil Kurumu sözlüklerine göre kelimenin kökeni Fransızcadır. "Özür dilerim ve affedersiniz" anlamına geldiğini aktarmaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan maaşı ne kadar?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın maaşı, 2022 yılında olduğu gibi aylık 100 bin 750 lira oldu. TBMM'ye sunulan Cumhurbaşkanlığı'na ait 2023 yılı bütçe teklifine göre, “Cumhurbaşkanı ödeneği” artmadı. 2023 yılı için ayrılan Cumhurbaşkanı ödeneği, 2022 yılında olduğu gibi 1 milyon 209 bin olarak belirlendi.

Milletvekili maaşı ne kadar?

2021 yılında milletvekili maaşı 25 bin lira olarak belirlendi. 2022 yılının ilk yarısında milletvekili maaşı 40 bin liraya yükseltilirken yılın ikinci yarısında 56 bin liraya yükseltildi. Milletvekillerinin 2023 yılında aldıkları aylık maaş 73 bin 379 lira olarak belirlendi.

Para isminin anlamı nedir?

Çeşme; bahçe, gül bahçesi, alev.

Şaziye ismi anlamı nedir?

Şaziye isim anlamına detay olarak bakılacak olursa; güzel ses tonu ile şarkı söyleyen, memnun eden, gönlü rahatlatan, sevinç gibi gayet hoş ve güzel anlamlar içermektedir.

Cisil ismi ne demek?

Manası ince yağan yağmurdur. Çisil İsmi Kur'an-ı Kerim'de Geçmekte midir? Çisil ismi Arapça kökenli bir isim olmadığından Kur'an-ı Kerim'de geçmemektedir. Manası ince ince yağan yağmur anlamına gelen bu isim özellikle son günlerde kız çocuklarına çokça verilen bir addır.

Afedersin ne anlama gelir?

Affedersin kelimesi anlam olarak herhangi bir kusur karşısında mahcubiyeti belirtmek amacıyla söylenen bir söz şeklinde ifade edilmektedir. Affedersin kelimesi bir nezaket ifadesi olmaktadır.

Ekstradan ne demek?

Ekstra kelimesi Türkçe'de "" anlamına gelir. Ekstra kelimesi Türkçe'de "Fazladan, alışılan ve gerekenden başka, ek olarak." anlamına gelir.

Ekstra ne demek TDK?

Ekstra TDK sözlük anlamı nedir tüm detayları ile derledik. Ekstra kelimesi Fransızca kökenli bir kelime olmakla birlikte extra kelimesinden türetilerek dilimizde yer almıştır. Ekstra kelimesi genel olarak fazladan, alışılan ve gerekenden başka ve ek olarak anlamlarında kullanılmaktadır.

Vali maaşı ne kadar oldu?

Vali Ne Kadar Maaş Alır? Vali olarak çalışan kişinin maaşı deneyim süresi, firma, yapılan işin kapsamı gibi birçok kritere göre değişmektedir. Vali maaşı 2023 verilerine göre ortalama 54.500 TL civarındadır.

Bir vali maaşı kaç para?

Vali Ne Kadar Maaş Alır? Vali olarak çalışan kişinin maaşı deneyim süresi, firma, yapılan işin kapsamı gibi birçok kritere göre değişmektedir. Vali maaşı 2023 verilerine göre ortalama 54.500 TL civarındadır.

Lena ismi ne anlama gelir?

Lena ismi Alina ve Helena isimlerinin sonundan gelmektedir. İbranice'de Magdalalı Kadın, Arapça'da bizim için, bizden biri ve insan anlamlarına geliyor. Yunanca'da ise günışığı ya da ayışığı anlamına gelir. Lena şu şekillerde telaffuz edilir; Lii-na, Liyna, Lena ya da Ley-na.

Neva ismi ne anlama gelir?

Neva, Fransızca ve Arapça kökenli bir isimdir. Neva, ahenk, ses, seda anlamlarına gelen bir isimdir. Aynı zamanda Türk Sanat Müziğinde bir makamın ismi de Neva'dır. Bir diğer anlam olarak da Neva ismi zenginlik, mutluluk ya da ferahlık anlamlarına gelir.

Reyyal ne demek?

Reyyan, TDK sözlük anlamı olarak suya kanmış ya da suya doymuş anlamlarına gelir. Reyyan, Arapça dilinden Türkçemize geçmiştir ve kız bebeklerde kullanılır.

Sare ismi ne anlama gelir?

Sare anlam itibariyle saf ve temiz demektir. Aynı zamanda ihtiyaç duyulan anlamında kullanılmaktadır. Bu isim kimi yerde susuzluk, sıçrama veya atlama anlamlarında kullanılmıştır. Sare ismi saf ve duru bir güzelliği temsil eder.

Nuref ne demek?

Aydınlık veren, ortalığı ışık içinde bırakan.

Sumya ne demek?

1- Sümeyye demek, İslam'ın ilk şehidi anlamındadır.

Talan oldu ne demek?

Talan etmek deyimi bir yeri dağıtmak ve yağmalamak demektir. Bu kelime alan talan deyiminde de geçer. Alan talan deyimi hem darmadağınık ve perişan, hem de harabe ve virane manasında kullanılır.

Metot nasıl yazılır?

Bu kelimenin doğru yazılışı "metot" şeklinde olmalıdır.

Mavroz nedir?

Navroz, Jamshed Navroz adıyla da anılır. Kelime Jamshed Navroz Parsi Takvimini başlatan Jamshed ile yeni bir gün anlamına gelen Navroz'un birleşimidir. Bu festival, batı ve orta Asya'da 7,000 yıldan fazla bir süredir farklı topluluklar ve birçok inanca mensup insanlar tarafından kutlanmaktadır.

Mantalite ne anlama gelir?

Birçok farklı kelimelerin anlamlarının yer almış olduğu TDK sözlük sitesinde Mantalite kelimesinin anlamı “anlayış” olarak açıklanmıştır.

Perestis ne demekdi?

Perestiş kelimesi TDK'ya göre, delicesine sevme anlamına sahiptir.

Elit mi Elite mi?

Elit Fransızca'dan dilimize geçmiş bir kelimedir. Bu sözcük, Latince elect- "seçmek, ayırdetmek" kelimesinden türetilen eligere kelimesine dayanır. Fransızca'da élire "seçmek" fiiline dönüşen bu kelime, isim olarak da élite şekline bürünmüştür.

Kaymakam maaşları kaç TL?

2023 EN YÜKSEK VE EN DÜŞÜK KAYMAKAM MAAŞLARI KAÇ TL? 2023 Ocak ayı memur zammı ile en düşük kaymakam maaşı 17 bin 629 TL'den 22 bin 036 TL'ye yükseltilmişti.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
%d blogcu bunu beğendi: