Selahattin neden hapiste?

Photo of author
Written By admin

93 kez PKK propagandası yapmakla suçlanan Demirtaş hakkında 2013 yılında İstanbul'da yapılan nevruz kutlamasında yaptığı konuşmada PKK'yı ve örgütün kurucusu Abdullah Öcalan'ı övdüğü gerekçesiyle “Terör örgütü propagandası” suçundan 5 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlandı. 7 Eylül 2018'de Selahattin Demirtaş'a " …

Selahattin Hoca nereli?

Hafız İmam (Hacı) Selahattin KESİCİ Hoca, 15.12.1933 yılında Çayeli Çataklıhoca Mahallesi'nde doğmuştur.

Kobani duruşması ne oldu?

Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturma kapsamında, 25 Eylül'de eski HDP milletvekillerinin de bulunduğu 82 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. 7 ilde düzenlenen operasyonda 20 şüpheli yakalandı. Aralarında belediye başkanı da olan 17 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Osman Kaval neden hapiste?

9 Mart 2020 tarihinde ise TCK'nın 328. maddesinden ("devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından, niteliği itibarıyla, gizli kalması gereken bilgileri, siyasal veya askerî casusluk maksadıyla temin etmek") tutuklandı.

Selahattin Aslan kimdir?

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fatih Eğitim Fakültesi'nde 2006-2011 yılları arasında yardımcı doçent, 2011-2017 yılları arasında doçent ve 2017-2018 yılları arasında Profesör olarak çalıştı. Mayıs 2018'de Trabzon Üniversitesi'nin kurulmasıyla bu üniversitede görevine profesör olarak devam etti.

Selahattin Alper kaç yaşında?

Selahattin Alpay 1950 yılında Malatya'da doğdu.

Kobani Kürt mü?

Kuzeydoğu'da yaşayan Kürtlerin yaşadığı bölge Haseke ilinin büyük bölümünü kapsar. Bu bölgedeki başlıca şehirler Haseke, Kamışlı'dır. Kürt nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturan diğer bir bölge, Suriye'nin kuzeyinde Cerablus kasabası yakınlarında bulunan Kobani ve ayrıca Afrin şehri ve çevresidir.

Kobani şu anda kimin elinde?

Kobani Eşbaşkanı Enver Müslim, YPG'nin (Halk Savunma Birlikleri) kentin yüzde 80'inin kontrolünü ele geçirdiğini söyledi.

Kavalanın Suçu Ne?

Kavala'nın "Siyasal ve askeri casusluk" suçundan ise kesin ve yeterli delil bulunmadığından beraatine karar verildi. Kavala hakkında TCK'nin 312. maddesi uyarınca hükmen tutuklamaya karar verildiğinden "casusluk" suçundan tahliyesine karar verildi.

Selahattin neden hapiste?

Davada mahkeme Demirtaş'a 3 yıl 6 ay hapis cezası verdi. İHA'nın Mayıs 2021 haberine göre Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, ' Türkiye Cumhuriyeti Devletini, hükümetini alenen aşağılama' ve dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu'na söylediği sözler nedeniyle 'hakaret' suçlarından yargılanmasına devam edildi.

Osman kaval ne yaptı?

Osman Kavala, Avrupa ile Türkiye arasındaki yaratıcı diyaloğun büyük kentler dışında da teşvik edilmesini hedefleyen ve İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep'te kültür-sanat altyapısını desteklemek üzere, toplumsal fayda ve sürdürülebilirlik öncelikleriyle yola çıkan Kültür İçin Alan'ın kuruluşunda aktif rol aldı.

Selahattin Aras kimdir?

1994 yılına kadar Şabanözü'nde görev yaptı. 1995-1997 yılları arasında Bursa-Orhangazi'de ziraat teknisyeni olarak görev yaptı. 1997-2004 yılları arasında Yalova ili İl Tarım Müdürlüğü'nde şube müdürü olarak görev yaptı. Ekim 2014 ayında Yalova İl Özel İdaresi Destek Hizmetler Müdürü olarak atandı.

Selahattin Demir kimdir?

Selahattin Demirtaş (d. 10 Nisan 1973, Palu), Kürt-Zaza kökenli Türk avukat, siyasetçi ve yazardır. 22 Haziran 2014'te seçildiği Halkların Demokratik Partisi eş genel başkanlığı görevini 11 Şubat 2018 tarihine kadar yürütmüştür.

Ferhat Güzel Kimdir Kaç Yaşında?

1973 doğumlu olan Ferhat Güzel, 2021 yılı itibarıyla 48 yaşındadır ve bekardır.

YPG Ypj nedir?

Suriye Demokratik Güçleri bileşendir ve silahlı gücünün çoğunu oluşturur. Kadın Koruma Birlikleri (YPJ), YPG'nin kadın kolu, YPG Enternasyonal ise yabancı gönüllülerden oluşan koludur.

Afrin şu anda kimin elinde?

İlçe, Zeytin Dalı Harekatı sonrası Türkiye destekli geçici hükûmetin kontrolüne girmiş hızla yeniden yapılanmaya başlanmış, okullar, hastaneler ve birçok kamu kurum kuruluşu ilçede imar edilmiştir. Günümüzde Afrin, Suriye Geçici Hükümeti'nin en büyük ve önemli beldesi konumundadır.

Kobani Kürtçe mi?

Kobani (Kürtçe: کۆبانی / Kobanî) veya Ayn el-Arab (Arapça: عين العرب), Suriye'de bir kent.

Osman Kavala hangi cezaevinde?

Kavala, 1 Kasım'da tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne gönderildi. Tutuklamaya iki gerekçe gösterildi: Gezi eylemleri bağlamında 'hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs' ve 15 Temmuz darbe girişimi bağlamında 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs.' İddianame sürecinde dosya ikiye ayrıldı.

Osman Kavala neden içerde?

Kavala, 18 Ekim 2017'de Gaziantep dönüşü uçak İstanbul'a indiği sırada gözaltına alındı ve 1 Kasım 2017'de "hükûmeti devirmek veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" (TCK 312) ve "cebir ve şiddet kullanarak anayasal düzeni devirmeye teşebbüs" (TCK 309) suçlamalarıyla tutuklandı.

Osman Kaval neden tutuklu?

9 Mart 2020 tarihinde ise TCK'nın 328. maddesinden ("devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından, niteliği itibarıyla, gizli kalması gereken bilgileri, siyasal veya askerî casusluk maksadıyla temin etmek") tutuklandı.

Kavala kaç yıl ceza aldı?

İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, 25 Nisan'daki karar duruşmasında Kavala'ya 'hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs'ten ağırlaştırılmış müebbet cezası verdi.

Selahattin Demirtaş hapisi nerede?

Bozma kararının ardından dava yeniden Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi'nden SEGBİS aracılığıyla bağlandı.

Selahattin Dikmen kimdir?

Selahattin Dikmen, Diğer Kategoriler kategorisinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Sınıf Öğretmeni Rehberi, Örneklerle Eğtiim Öğretim Planlama Rehberi, İlk Okuma Yazma Öğretimi Öğretmen Rehberi olarak sayılabilir.

Ferhat nereli?

Zinedine Ferhat (d. 1 Mart 1993, Burç Menayel), Süper Lig ekiplerinden Alanyaspor'da oynayan Cezayirli futbolcudur.

Ferhat Güzel kime benziyor?

FERHAT GÜZEL'İN BURT REYNOLDS'A BENZEDİĞİ ORTAYA ÇIKMASININ ARDINDAN ANGELINA JOLIE'YE İKİZİ KADAR BENZEYEN BİR ÜNLÜ DAHA ÇIKTI!…

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
%d blogcu bunu beğendi: