Apple iPhone 9 neden yok?

Photo of author
Written By admin

iPhone 9'un yerine X ve ikinci nesil SE modelleri çıkartıldı. Bunun sebebinin ise bir satış stratejisi olduğu düşünülüyor. Aslında iPhone 9'un çıkacağı sene, Apple'ın 10. yılıydı. Bu yüzden bir jest yapmak isteyen Apple, 9'u atlayıp direkt olarak 10'u çıkarttı.

iPhone ilk çıktığında ne kadardı?

Apple'ın ilk modelini 2007 yılının haziran ayında piyasaya sürdüğü iPhone'un o yıllarda 499 dolar olan satış fiyatı, yeni modelle birlikte 1449 dolara dayandı.

iPhone 8 su geçirmez mi?

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus suya, sıçramalara ve toza dayanıklıdır. Aygıtlar kontrollü laboratuvar koşullarında test edilmiş ve 60529 sayılı IEC standardı kapsamında IP67 derecesini (30 dakikaya kadar maksimum 1 metre derinlik) elde etmiştir.

iPhone 8 neden yok?

Artık 2020 model iPhone SE piyasaya olduğundan dolayı Apple, iPhone 8 satışlarını sonlandırdı. Artık 2020 model iPhone SE piyasaya olduğundan dolayı Apple, iPhone 8 satışlarını sonlandırdı. Teknoloji devi, bundan böyle iPhone 8 Plus satışı da yapmayacak! iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Dönemi Sona mı Erdi?

iPhone 10 üretimi durdu mu?

iPhone 6S, Plus varyantı ve birinci nesil iPhone SE ile birlikte iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR cihazlarının duyurulmasını takiben 12 Eylül 2018'de durduruldu.

iPhone 7 kapandı açılmıyor ne yapmalıyım?

iPhone 7 veya iPhone 7 Plus'ınızda

Apple logosunu görene kadar hem yan düğmeyi hem de sesi kıs düğmesini basılı tutun. iPhone'unuz açılmıyorsa donanımınızı kontrol etmek ve aygıtınızı şarj etmek için bu adımları izleyin. Bir saat kadar şarj etmeniz gerekebilir.

Dünyada iPhone 1 var mı?

Serüvenin Başlangıcı: iPhone 2G

2007 yılında duyurulan ve satışa sunulan bu cihaz, dünyanın ilk akıllı telefonu olarak adlandırılıyor. Aynı zamanda karşımıza çıkan ilk iPhone.

iPhone 1 var mı?

iPhone (1. nesil) veya iPhone 2G, iPhone 1, iPhone (original), Apple tarafından pazarlanan ve tasarlanan ilk iPhone markalı akıllı telefon modeli. Dünya mobil sisteminde tamamen yeni çağın başlangıcı gibi kabul ediliyor. Bu modelle Apple mobil pazara dahil olmuştur.

iPhone 1 kaça satıldı?

Wright Auctions firması, Mart ayında birinci nesil bir iPhone'u 40 bin 320 dolara sattı. iPhone çıktığı günün ardından kısa sürede Apple'ın en başarılı ürünü oldu ve Time dergisi tarafından 2007'de yılın icadı seçildi.

iPhone ile duşa girilir mi?

Sıvı hasarını önlemek için şunları yapmaktan kaçının: iPhone'unuzla yüzmek veya duş almak.

iPhone 13 ile denize girilir mi?

iPhone 13 Suya Dayanıklı mı? Gücünü Apple A15 Bionic işlemcisinden alan iPhone 13 isimli akıllı telefon modelinde iPhone 13 mini'deki gibi IP68 sertifikası mevcut. 174 gram ağırlığındaki telefon, bu sayede 6 metre derinliğe kadar 30 dakika boyunca suya dayanıklılık sağlayabiliyor.

iPhone 14 denize girilir mi?

6,7 inç ekran büyüklüğüne sahip olan iPhone 14 Plus'ta da tıpkı iPhone 14 modelinde olduğu gibi IP68 sertifikası bulunuyor. 203 gram ağırlığındaki iPhone modeli, 6 metre derinliğe kadar 30 dakika boyunca suda kalabiliyor.

iPhone neden elma logosunda var?

Apple'nin İlk Logosu:

Apple'nin ilk logosu ünlü fizikçi Isaac Newton'ın kafasına düştüğü elma sayesinde yerçekimi kanunlarını elde ettiği anı resmetmektedir.Logoda ünlü fizikçi ağacın altında oturuyor ve elma kafasına düşmek üzeredir.

iPhone neden elma logosunda kalıyor?

iPhone Logosu Takılı Kaldı Sorunu: Nedenleri​ #

iPhone logo takılma sorunu, telefonunuzu düşürdüğünüzde veya sıvı hasarına maruz bıraktığınızda ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra, bu sorun üretim kaynaklı da olabilir. Her iki durumda da sorun, anakart üzerindeki hafıza entegresinde meydana gelmiştir.

iPhone 8 ne zaman biter?

Yani bugün en güncel iPhone olan iPhone 8 ve 8 Plus'ı alırsanız 5 yıl boyunca yani 2022 yılına kadar sorunsuz kullanabilirsiniz. 2021 ile birlikte yazılım desteği sonlanacağı için uygulamalar ufak ufak bir üst iOS sürümünü isteyecektir.

Neden iphone9 yok?

iPhone 9'un yerine X ve ikinci nesil SE modelleri çıkartıldı. Bunun sebebinin ise bir satış stratejisi olduğu düşünülüyor. Aslında iPhone 9'un çıkacağı sene, Apple'ın 10. yılıydı. Bu yüzden bir jest yapmak isteyen Apple, 9'u atlayıp direkt olarak 10'u çıkarttı.

iPhone kac sene gider?

Tüm bunlar iPhone'ların kullanım ömrünü artırırken, bir süre vermek de mümkün. Horace Dediu isimli bir analiste göre, bir Apple telefonun kullanım ömrü yaklaşık 4.5 yıl.

iPhone 11 piyasadan kalkacak mı?

Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 14 sonrası, üç yıl önce tanıtılan iPhone 11 modelinin satıştan kalkacağı öğrenildi. iPhone 11 serisinin iki modeli iPhone 11 Pro ve Pro Max ile de iPhone 8 ve 8 Plus modellerine veda edilmişti.

iPhone Kurtarma Modu nasıl açılır?

Aygıtınızı bağlı tutun ve kurtarma modu ekranı görünene kadar bekleyin: iPhone SE (2. nesil) dahil olmak üzere iPhone 8 veya sonraki modelleri: Sesi aç düğmesine kısaca basın. Sesi kıs düğmesine kısaca basın. Ardından, kurtarma modu ekranını görene kadar yan düğmeyi basılı tutun.

iPhone Türk malı mı?

Iphone Hangi Ülkenin Markasıdır? Iphone markası, Amerika Birleşik Devletleri'ne ait olan bir markadır.

iPhone patronu kim?

Şirket yeni bir yönetim kurulu oluşturarak Tim Cook'ın yönetiminde faaliyetlerine devam etmekte. Apple günümüzde 700 milyar dolar bütçesi ile dünyanın en zengin şirketi konumunda.

iPhone 15 çıkacak mı?

Apple henüz resmi olarak iPhone 15 çıkış tarihi ile ilgili beklenen açıklama geldi. iPhone 15 eylülün ikinci haftasında tüm özellikleriyle birlikte teknoloji tutkunlarının beğenisine sunulacak. Apple lansmanı, 12 Eylül 2023 Salı günü saat 20.00'de gerçekleşecek.

Türkiyede kaç kişide iPhone var?

Statcounter'ın verilerine göre Apple'ın Türkiye'deki akıllı telefon pazarındaki payı Temmuz 2018 itibariyle yüzde 16,5 seviyelerinde. Diğer bir deyişle Türkiye'de yaklaşık 9.5 milyon aktif iPhone kullanıcısı bulunuyor. Samsung'un Türkiye'deki pazar payı yüzde 52 ve Vestel'in pazar payı yalnızca yüzde 2.

iPhone 11 ömrü ne kadar?

Güncelleme konusunda da uzun yıllar sıkıntı yaşamadan kullanacağınız bir model olur iPhone 11. Örneğin iPhone 11 modeli bugüne kadar iOS 13 (geldiği işletim sistemi), 14, 15 ve 16 işletim sistemi güncellemelerini aldı. Yani ortalama olarak baktığımızda 17 ve 18'i de (yani 2 yıl daha) göreceğini söyleyebilirim.

iPhone 14 denize girilir mi?

Bu modeller, IEC 60529 standardına göre IP68 derecesi almıştır (30 dakikaya kadar maksimum 6 metre derinlik): iPhone 14.

13 Pro denize girilir mi?

iPhone 13 Pro Suya Dayanıklı mı? Sergilediği başarılı kamera performansı ile dikkat çeken iPhone 13 Pro modelinde tıpkı serinin diğer cihazlarında olduğu gibi IP68 sertifikası yer alıyor. Telefon, 6 metreye derinliğe kadar 30 dakika boyunca suda kalabiliyor.

iPhone 14 Pro ile havuza girilir mi?

6,7 inç ekran büyüklüğüne sahip olan iPhone 14 Plus'ta da tıpkı iPhone 14 modelinde olduğu gibi IP68 sertifikası bulunuyor. 203 gram ağırlığındaki iPhone modeli, 6 metre derinliğe kadar 30 dakika boyunca suda kalabiliyor.

iPhone 14 havuza girilir mi?

IEC standardı 60529 kapsamında IP68 derecesine sahip modeller (30 dakikaya kadar maksimum 6 metre derinlik): iPhone 14.

7 Plus su geçirmez mi?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus suya, sıçramalara ve toza dayanıklıdır. Aygıtlar kontrollü laboratuvar koşullarında test edilmiş ve 60529 sayılı IEC standardı kapsamında IP67 derecesini (30 dakikaya kadar maksimum 1 metre derinlik) elde etmiştir.

13 Pro Max ile havuza girilir mi?

iPhone 13 Pro Max Suya Dayanıklı mı? 4352 mAh batarya kapasitesi, ekran boyutu ve kamera performansıyla dikkatleri üzerinde toplamayı başaran iPhone 13 Pro Max modeli 6 metre derinliğindeki suda 30 dakika boyunca suya karşı dayanıklılık sağlıyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
R10 abc.cam
%d blogcu bunu beğendi: