Asmalı Konak hangi köyde çekildi?

Photo of author
Written By admin

Asmalı Konak dizisi aslında Ürgüp'teki iki farklı konakta çekilmiştir. Asmalı Konak'ın çekildiği ilk konak Ürgüp'ün şehir merkezine 5 km uzağındaki Mustafapaşa bölgesinde yer alıyor. Günümüzde “Old Greek House” olarak adlandırılan konak hem restoran hem de otel olarak kullanılıyor.

Asmalı Konak dizisi hangi ilde çekildi?

Olaylar Nevşehir'de aileye ait olan konakta “asmalı Konak”ta geçmektedir.

Asmalı Konak hangi köyde?

Türk dizi tarihinin önemli yapıtlarından olan Asmalı Konak dizisinin çekildiği Ürgüp İlçesinde bulunan yapı, 180 yıllık geçmişe sahiptir ve 42 adet odası bulunmaktadır.

Hercai dizi nerede çekiliyor?

Özellikle Aslanbey ve Şadoğlu ailelerinin ikamet ettikleri büyük konaklar izleyicinin en çok dikkatini çekeceği yapılardan olacak. HERCAİ NEREDE ÇEKİLİYOR? Hercai dizisi Mardin Midyat'a yolu düşenlerin yakından tanıyacağı Mardin Midyat Sıla Konağında çekiliyor.

Nevşehir yer gök aşk nerede çekiliyor?

Cave Konak hakkında

Ürgüp'ün şehir merkezindeyiz. Restore edilmiş tarihi evler ile hizmetinizdeyiz. “Yer, Gök, Aşk” filminin Hancıoğlu Konağı karşımızda. Geleneksel tarzda yapılmış kemerli ve Osmanlı stili odalarımız ile mağara odalarımız vardır.

Demirkan konağı nerede?

Mustafapaşa köyünde yer alan Demirkan Konağı şimdi ise Zümrüdü Anka dizisi için kullanılacak. Dizinin zengin ailesi için de Nevşehir merkezde bir iş hanı kiralandı.

Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor?

Senaryoda geçen Gedelli köyü, aslında dizinin çekimlerinin yapıldığı Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinin kırsal bölgesidir.

Ürgüp’te hangi diziler çekiliyor?

Türk dizi tarihinin önemli yapıtlarından olan Asmalı Konak dizisinin çekildiği Ürgüp İlçesinde bulunan yapı, 180 yıllık geçmişe sahiptir ve 42 adet odası bulunmaktadır.

Nevşehir nereden ayrıldı?

Nevşehirli Sadrazam Damat İbrahim Paşa zamanında büyük bayındırlık hareketine girişilmiş imaretler, camiler medreseler ve çeşmeler yapılmıştır. Cumhuriyetin kuruluşuyla birlikte Nevşehir; Niğde iline bağlı kaza, 20 Temmuz 1954 tarihinde 6429 sayılı Kanun ile İl statüsüne kavuşmuştur.

Hercai Reyyan kimin torunu?

Reyyan Şadoğlu

Ailesine ve etrafındaki herkese sevgiyle bağlıdır. Ancak annesinden babasından, kardeşinden gördüğü sevgiyi, dedesi Nasuh Şadoğlu'ndan asla görememiştir.

Midyat konuk evi hangi dizilerde oynadı?

BİRÇOK DİZİ VE FİLM ÇEKİLDİ

Bu arada, Midyat ilçesinde Sermiyan Midyat'ın başrolünü oynadığı Hükümet Kadın ile Ay Lav Yu filmleri, Sibel Can'ın rol aldığı Berivan dizisi, Bir Bulut Olsam, Aşka Sürgün, Sıla ve son olarak Hercai gibi birçok televizyon dizisi çekildi.

Hurşit Ağa Konağı nerede?

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerde Gaziantep'in Nurdağı ilçesine bağlı Sakçagözü beldesinde 1916 yılında yapılan Hurşit Ağa Konağı yerle bir oldu.

Kuzey Yıldızı ilk aşk ın çekildiği köyün adı nedir?

Dizi Ordu'nun Kabadüz ilçesinde bulunan Çambaşı Yaylası'nda çekiliyor.

Kapadokya’da hangi dizi çekiliyor?

FOX TV'de yayınlanacak olan 'Çoban Yıldızı' dizisi, Niğde'de doğmuş büyümüş, güzeller güzeli Zühre'nin (Selin Şekerci) istemediği halde Kapadokya'da yaşayan, bölgenin zengin ve güçlü adamlarından Fikret Karakaya (Menderes Samancılar) ile evlendirilmek istemesi ile başlar.

Hercainin konağı nerede?

Mardin havalimanına 81 kilometre uzaklıktaki konukevi, Mardin'in merkezine de 78 kilometre mesafede. Konak Shmayaa Otel'e ise 350 metre uzaklıkta. Mardin'in Midyat İlçesi Akçakaya Mahallesi'nde bulunan Aslanbey Konağı'nın tam adresi ise şöyle; Akçakale Mahallesi, 148. sokak, No:12 Midyat Mardin.

Şadoğlu konağı nerede?

Özellikle Aslanbey ve Şadoğlu ailelerinin ikamet ettikleri büyük konaklar izleyicinin en çok dikkatini çekeceği yapılardan olacak. HERCAİ NEREDE ÇEKİLİYOR? Hercai dizisi Mardin Midyat'a yolu düşenlerin yakından tanıyacağı Mardin Midyat Sıla Konağında çekiliyor.

Adana Yamanlar Konağı kimin?

Üst kat başodada yer alan duvar resmindeki 1903 tarihli yazıta göre bu tarihten önce inşa edildiği anlaşılan konağın Hacı Makro Abastol/Apostolis tarafından yaptırıldığı bilinmektedir. Mübadele sonrası konağın sahibi, köye Selanik'ten göç eden Yamanlar ailesi olmuştur.

Gönül Dağı Yozgat Ne alaka?

Gönül Dağı dizisi Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde çekilmektedir. Normalde dizi Yozgat'ta çekiliyor olarak bilinir. Çünkü dizide araçların plakası 66 'dır. 66 ise Yozgat'ın plakasıdır.

Gönül Dağı efsanesi gerçek mi?

Bu sezon, 3.sezonuyla izleyici karşısına çıka Gönül Dağı'nda özellikle Ciritçi Abdullah ile Divane arasındaki diyaloglar izleyiciler tarafından çok beğeniliyor. Dizide 'Divane', 'Muhterem', 'Güneş Toplayan Adam' olarak anılan karakterin hikayesi, Osmanlı döneminden kalma gerçek bir hikaye.

Gönül Dağı hangi ile bağlı?

Gönül Dağı Yozgat'ta mı çekiliyor? Gedelli köyü, günümüzde Niğde ilinin Ulukışla ilçesine bağlıdır. Senaryoda geçen Gedelli köyü, aslında dizinin çekimlerinin yapıldığı Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinin kırsal bölgesidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
R10 abc.cam
%d blogcu bunu beğendi: