ECA Şofben kaç yıl garantili?

Photo of author
Written By admin

Artı Garanti adını verdiğimiz bu yepyeni uygulamayla yeni E.C.A. kombinizi çalıştırdığınız günü takip eden 3 yıllık fabrika garanti süresi içinde sözleşme talep ederek garanti sürenizi 1,2 hatta dilerseniz 3 yıl uzatabilirsiniz.

ECA kombide e02 ne demek?

E2 Arıza Kodu: Kalorifer Gidiş Suyu Sensörü Arızası.

Eca kombinin kalorifer tesisatına bağlı sensörde kesinti ya da kısa devre problemi olduğunu belirten arıza kodudur. Böyle bir durumda parça değişimi yapılması gerekebilir. 444 55 47 Servis Merkezimizden yardım alınız.

ECA yetkili servis ücreti ne kadar?

Ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz. E.C.A Kombi yerinde Servis: Teknik Servisimiz arızalı Kombinizi adresinizde arıza tespiti. 50 TL arıza tespiti yaptırabilirsiniz. Sorununuz garanti kapsam dahilinde değilse servis ücreti ödemeniz gerekir. 50 TL.

ECA kombi yıllık bakım ücretli mi?

Her yıl 1 adet genel bakım hizmeti ücretsiz olarak sunulur. Ayrıca 24 saat boyunca 444 0 322 (444 0 E.C.A. ) numaralı Çağrı Merkezine yaptığınız başvurularınıza 3 saat içinde cevap verilir ve kombinize hizmet ulaştırılır.

ECA kombi Comfort ve ECO modu nedir?

ECO: Bu mod daha çok oda termostatı gibi bir göreve sahiptir. Böylece cihaz ayarlanan sıcaklığa gelince durması ile beraber, aynı zamanda sıcaklık düştüğü vakit yeniden aktif hale gelir ve çalışır. Comfort: Adından da anlaşılacağı üzere konfor modu olarak bilinir.

ECA kombi E03 ne demek?

ECA Kombi E03 hatası, kombinin gaz valfi veya gaz basınç sensöründeki bir arızadan kaynaklanan bir hata kodudur. Bu hata, kombinin doğru şekilde çalışmasını engelleyerek, cihazın kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir.

Kombide L5 ne demek?

ECA Kombi L5 arızası, kombinin ateşleme sistemini kontrol eden kartın veya ateşleme elektrodundaki bir sorundan kaynaklanan bir hata kodudur. Bu arıza kombinin çalışmasını engelleyebilir ve kullanıcılar cihazın kullanımını durdurmalıdır.

ECA nın sahibi kim?

ECA, Ekrem ve Cahit Elginkan kardeşlerin, babaları Ahmet'in adının başharfini de katarak temellerini 1950'lerde oluşturdukları marka… Bugün aileden hiçbir várisi olmadan, Elginkan Vakfı tarafından yaşatılıyor.

2023 kombi bakım ücreti ne kadar?

Kombi servis ücretleri, 2023 yılında Doğru Tamir'in belirlediği fiyat 250 TL'dir.

ECA kombi bakımı ücretsiz mi?

Her yıl 1 adet genel bakım hizmeti ücretsiz olarak sunulur. Ayrıca 24 saat boyunca 444 0 322 (444 0 E.C.A. ) numaralı Çağrı Merkezine yaptığınız başvurularınıza 3 saat içinde cevap verilir ve kombinize hizmet ulaştırılır. *Bu garanti maksimum 8 yıllık kombileriniz için geçerlidir.

ECA kombi ömrü ne kadar?

Eca kombi servis ücretleri ve yedek parça ücretleri diğer markalara göre oldukça uygundur. Bir kombinin ömrü ortalama 15 yıldır.

ECO modu hangi durumlarda kullanılır?

ECO modu düğmesi devreye girdiğinde, aracın gaz kelebeği daha az tepki verir. Gaz kelebeği daha az reaktif olduğunda motor eskisi kadar sıkı çalışmaz ve normalde yapabildiğiniz kadar hızlı hızlanamazsınız. ECO modu genel olarak bir arabayı yavaşlatmaz, ancak hızlanmayı yavaşlatır.

Kombide ECO tuşu ne işe yarar?

ECO: Bu mod daha çok oda termostatı gibi bir göreve sahiptir. Böylece cihaz ayarlanan sıcaklığa gelince durması ile beraber, aynı zamanda sıcaklık düştüğü vakit yeniden aktif hale gelir ve çalışır. Comfort: Adından da anlaşılacağı üzere konfor modu olarak bilinir.

Kombide 5e ne demek?

GENEL ARIZA KODLARI

E1 Arıza Kodu: Gaz blokajı / beslemesi hatasını ifade eder. E2 Arıza Kodu: Termostatta bir sorun oluştuğunu göstermektedir. E5 Arıza Kodu: Isıtma devresinin sensöründe bir arıza meydana geldiğini gösterir. E6 Arıza Kodu: Kullanım sıcak su devresi ntc sensöründe bir arıza olduğunu ifade eder.

Kombi neden F5 gösterir?

F5 Hatası genelde lynx kombilerde meydana gelmekte Ve kullanıcıları Bi hayli zor duruma düşürmektedir.F5 hatası genelde yağmurlu, şimşek çakan Veya aşırı soğuk havalarda Daha fazla çıkmaktadır. Bu tür hatalar genelde fan Kontrolü Ve prosestat değişimi ile geçmekte kullanıcıya f5 arızası Sorunu ortadan kalkmaktadır.

Kombide L6 ne demek?

Eca proteus kombide L4 sabit yanıyor L6 ise hızlı yanıp sönüyor; bu durumda kullanım suyu sensör arızası var demektir 444 55 47 Servis Merkezimizden yardım alınız.

Kombide C1 33 ne demek?

Ateşleme Sorunu Olabilir. Airfel Digifel Premix C1 33 Arızası Çözüm Brülörde alev oluşumunda ve ya kontrolünde problem olabilir. Ekranda bu hata kodu yanıp söndüğünü görürüz.Böyle bir arızada önce dairedeki gaz kontrol ediniz.

Cahit Elginkan nasıl öldü?

Küçük kardeş Cahit Elginkan, 1965 yılında bir deniz kazasında öldü.

Elginkan ailesi nereli?

Elginkan Topluluğu'nu kuran Elginkan ailesinin memleketi Manisa'dır. Elginkan soyadını taşıyan aile, anne Ümmehan Elginkan tarafından Saruhanlılara bağlıdır.

Bir yıllık kombi bakımı yapılmazsa ne olur?

Düzenli bakımları yapılmayan kombilerde, geleceğe yönelik sorunlar yaşamanız olasıdır. Ayrıca ürün garantinizi geçersiz kılabilirsiniz. Kombi bakımını yaptıranlar enerji tasarrufu elde ederek daha az fatura öderken, kombilerinin uzun ömürlü ve verimli olmasını da sağlar.

Her yıl kombi Bakımı Gerekli mi?

Uzmanlara göre, kombi yeni olsa ve dikkat çeken herhangi bir problem görünmese bile yıllık rutin bakım işlemlerini yaptırmakta büyük yarar bulunuyor. Rutin bakım işlemleri yapılmazsa kombi içindeki parçalar beklemediğin anlarda kırılabiliyor ve bu durum da daha büyük maddi kayıplar yaşamana yol açabiliyor.

ECA hangi ülkeye ait?

E.C.A., Türkiye'nin 'Süper Marka'ları arasında… Türk ekonomisinin tüm dünyada pazar payını artırmasında lokomotif rol oynayan markalar, Superbrands Türkiye 2012 Ödülü'ne layık görüldü.

ECO mod arabayı yavaşlatır mı?

ECO modu genel olarak bir arabayı yavaşlatmaz, ancak hızlanmayı yavaşlatır.

Uzun yolda ECO mod kullanılır mı?

Ayrıca zorlu hava şartlarında ya da yüksek sürüş hızının olduğu otobanlarda ya da karayollarında ECO mode tercih edilmemelidir.

Comfort mod ne demek?

Comfort: Adından da anlaşılacağı üzere konfor modu olarak bilinir. Yani sıcaklık ayarlanan derecede üst noktasına çıktığı vakit, alev boyutunu alçaltıp yükseltme özelliği bulunur. Böylece istenilen derece etkin bir şekilde ayarlanabilir.

ECO modu mu Comfort mu?

Comfort gerçekten konfor sağlar ısınırsınız, ama eco modda evinize gelen o 200 küsürlü faturaları çok ararsınız. Abartısız söylüyorum comfort modda kombi aynı derecelerde yakmaya kalkarsanız en az %35 -40 daha faza gaz harcar, bu da faturayı şişirir.

Kombide e 10 ne demek?

Kombinizin su basıncı 1'in altına düşmüş olabilir. Basıncı yükseltmek için kombinize su doldurma işlemi yapın. Sorununuz devam ederse 0850 210 0 888 numaralı telefon ile Arçelik çağrı merkezimizden veya +90 544 444 08 88 numaralı telefon ile Arçelik Destek WhatsApp hesabımızdan destek alabilirsiniz.

Kombide e 15 ne demek?

E 15 Arıza kodu: Fan arızası (geribildirim / besleme) Fan bloke olmuştur. Aşırı dış hava basıncı. Kombi fan arızası, anankart arızası veya hava akış sensöründe arıza olabilir. Resetleme sonrasında arıza tekrar ederse yetkili servis çağırın.

Kombide e 7 ne demek?

E7 Kodu – Harici sıcaklık sensörü (NTC)arıza. E8 Kodu – Hava manostat (sürüm turbo) ya da baca gazı termostatı (sürüm baca) arızası.

Kombi de F10 ne demek?

DemirDöküm kombilerde bir çok markada olduğu gibi F10 arızası alçak basınç arızasıdır. Tesisat suyunun eksilmesiyle kombinizde bulunan alçak basınç sensörü kombinin susuz çalışmasını engellemek için kombiyi F10 arızasına geçirir.

Kombi f6 arızası nedir?

Protherm leopard modelinde f6 hatası hava akış bozukluğu anlamına gelir, yani kombinizin içinde yanan gaz yandıktan sonra bacadan atılamıyor anlamına gelir. Protherm Leopard f6 hatası için Anakart, fan motoru, fan motoru kabloları veya da Hava Prosestat kontrolü servis tarafından yapılmalıdır.

Kombide F harfi ne anlama gelir?

F0 Arıza Kodu: Kombinin Su Basıncının Düşük Olduğunu Belirten Koddur. Bu Kod Ekrana Geldiği Zaman Cihaza 1,5 İle 2 Bar Arasında Su Basarak Sorunu Çözümleyebilirsiniz. F1 Arıza Kodu: Aşırı Isı Termostatın da Arıza Olduğunu Belirten Koddur. Kombi Bu Hatayı verdiği Sürece Cihaz Herhangi bir verim Sağlamaz.

Kombi neden 80 dereceye çıkıyor?

Demirdöküm ADEN kombinizde, kalorifer tesisatına gönderdiği suyun sıcaklığı, limit dereceye geldiğinde kombinin panelinde 80 lambası (derece resmi olan lamba) yanıp sönmeye başlar. Limit Termostat kombiyi yüksek sıcaklığa karşı bloke etmiş demektir. Arızanın giderilmesi için kombiyi kapatıp açarak resetleyebilirsiniz.

Kombide 43 ne demek?

Eşanjör korumasının devreye girdiğini belirtir.

Kombide 17 ne demek?

Airfel Digifel Premix C1 17 Arızası Kalorifer devresindeki su basıncının yüksek olduğunu gösterir. 2,5 bar ve üzeri olduğunu belirten arıza kodudur. Böylelikle kombiye en yakın petek havasını alarak LCD ekranda görülen basınç değeri 1.5 olana kadar su boşaltılır. 1.5 değerine ulaştığında işlemi durdurun.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
R10 abc.cam
%d blogcu bunu beğendi: