Evde Sümbüle nasıl bakılır?

Photo of author
Written By admin

Rüzgarı çok sevmeyen sümbül bitkisi, ortalama 15 derece ısıda canlı kalabilir. Sürekli hava akımı olan odalar sümbül için uygun değildir. Sert rüzgardan, klimadan ve balkon kenarından sümbülü uzak tutmanız önerilir. Sabit şekilde hava alacağı köşeler bu çiçek için uygundur.

Sümbülün özelliği nedir?

Tanımı: 20-30 cm kadar boylanabilen sümbül, iki yıllık soğanlı ve dayanıklı otsu bitkidir. Yeşil renkli şerit biçiminde yaprakları vardır. Kış mevsiminin sonlarına doğru başakçıklar oluşturarak açan çiçekleri; mavi, mor, pembe ile sarının çeşitli tonlarında ve beyaz renktedir. Işık İsteği: Doğrudan güneş istemez.

Sümbül ne renk olur?

Sümbül çiçeğinin renkleri muhteşemdir. Sümbülün sarı, mor, beyaz, mavi ve pembe renkleri bulunur.

Sümbüle ne kadar su verilir?

Soğanlı bir bitki olan sümbül, dört mevsim açabilme özelliğine sahiptir. Doğru bakım yapıldığı zaman evde çok güzel kokular salan bu çiçek, çok fazla sıcak olmayan bölgelerde yetişir. Yaz aylarında haftanın 2 günü sulanmalı, kışın ise haftada en fazla 1 kez su verilmelidir.

Leylak ve sümbül aynı mı?

Genellikle, leylak denildiği zaman insanların aklına sümbül gelmektedir fakat ikisi farklı türde çiçeklerdir. Leylaklar her ortamda kolayca yetişebilmektedir.

Frezya ne anlama gelir?

Beyaz çiçekli frezya; umudu ve ümit etme anlamını taşır. Sarı renkli olan frezyalar, en içten gelen sıcak sevgi anlamına gelir. Pembe çiçekli frezya; azim ve sevgi anlamına gelirken, mor frezya ise neşeli anları ifade eder.Frezya çiçeği, ülkemizde arpa çiçeği olarak da adlandırılmaktadır.

Aşk çiçeği Nedir?

Kırmızı gülün anlamını hemen hemen herkes bilir. Kırmızı gül “AŞK” çiçeğidir.

Sümbül evde bakılır mı?

Sümbül çiçeğinin anavatanı Türkmenistan, İran ve Doğu Akdeniz bölgesidir. Ülkemizde ise Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu bölgesinde yetiştirilir. Sümbül, hemen hemen her renkte çiçek verebilir. Hem bahçelerde hem de saksı içinde evlerde büyütülebilir.

Sümbül evde bakilir mi?

Sümbül, göz alıcı renkleri olan bir bahar çiçeğidir. Kokusu oldukça güzel olan bu çiçek, ev ortamlarında rahatlıkla yetiştirilmesiyle çok fazla tercih edilir.

Farazya ne demek?

Faraziye Arapça kökenli bir sözcüktür. Türkçe diline Arapçadan geçiş yapmıştır. Türkçe karşılığı varsayım olarak tanımlanmaktadır. Eş anlamlı sözcüklerine bakılacak olursa varsayılan, mesela, Örnek vermek gerekirse gibi söz öbeklerinden oluşmaktadır.

Açelya çiçeği Nedir?

Açelya çiçeği; genel olarak pembe ve kırmızı olarak açan çiçek türüdür. Doğrudan güneş ışığını sevmezler. Bununla beraber açelya çiçekleri, fundagiller familyasında yer alır. Humuslu toprakları seven açelya çiçekleri, Belçika'nın ulusal çiçeği şeklide kabul edilir.

Ölüm çiçekleri ne demek?

Lavinia gömüldükten sonra mezarının üzerinde bir çiçek yetiştiği rivayeti kulaktan kulağa yayılarak günümüze kadar gelmiştir. Mezarda açan bu çiçeğin adına Lavinia yani ölüm çiçeği adı verilmiştir.

Ayrılık çiçeği hangisi?

Sarı Çiçeğin Anlamı; Ayrılık

Sarı gül sevgili ya da eşler arasında ayrılık mesajı için kullanılmaktadır. Genelde sevginin bittiğini ve çiftlerin artık aynı duyguları yaşamadıklarını ifade eden sarı gülü bu yüzden sevgili ya da eşler birbirleri için pek tercih etmezler.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
R10 abc.cam
%d blogcu bunu beğendi: