Honda Civic motor ömrü kaç km?

Photo of author
Written By admin

Sürekli motor soğukken marş yapılıyor ve kısa mesafe kullanılıyorsa en fazla 250000km. Sürekli uzun yol yapan araçlar rahatlıkla 500000i devirir ama bu araçlar ya bir tanedir ya iki.

Honda hangi modeli tutuluyor?

Bunların başında gelen ürünümüz Civic modelimiz. Türkiye satışlarımızın yüzde 80'ini Civic modeli oluşturuyor.

Honda Civic 1 litre benzinle kaç km gider?

Fabrika verilerine göre, şehir içi yakıt tüketimi 9.2 lt/100km, Şehir dışı yakıt tüketimi 5.7 lt/100km ve ortalama olarak da 7.0 lt/100km yakıt tüketiyor.

Honda Civic uzun yolda ne yakar?

Yakıt Kapasitesi 46 lt. Şehir İçi Tüketim (100 km) 8.7 lt. Şehir Dışı Tüketim (100 km) 4.9 lt. Karma Tüketim (100 km) 6.3 lt.

Honda motor ömrü kaç km?

Japonya'nın Tokyo şehrinde merkezi olan Honda, herkes tarafından bilinen bir otomotiv şirketidir. Şirket, caddelerde sıklıkla gördüğümüz oldukça dayanıklı araçlar üretmektedir. Otomobillerinin motor ömrü, ortalama 336.354 kilometredir.

Honda Jazz neden tutulmuyor?

Geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen ve son 10-12 senede ülkemizde belli bir satış rakamı yakalayarak kendi alıcı kitlesini oluşturan Honda Jazz her donanım paketinde 15000TL civarı abartılı saçma fiyatı nedeniyle aylardır sıfır satarak azalarak bitme yoluna girdi.

Honda sorunsuz mu?

"En Sorunsuz Marka Hangisi" anketimizin sonuçları açıklandı. 16 gün gibi kısa bir süre içinde toplam 4.892 oy kullanılan ankette Volkswagen oyların %23'ünü alarak birinci oldu. Toyota ise Volkswagen'in arkasından %20 oy alarak ikinçi seçildi. En Sorunsuz Marka anketimizin üçüncüsü ise %12 oy oranı ile Honda oldu.

VTEC mi i VTEC mi?

Çalışma prensiplerini kenarı bırakıp, konuya genel itibari ile bakacak olursak, Vtec ile i Vtec arasındaki en büyük fark, i-Vtec'in, Vtec'den daha seri ve atik olmasıdır. i-Vtec, Vtec'e nazaran daha çabuk hızlanır ve yakıt tüketimi konusunda daha iyidir. Bu fark, reddedilemeyecek ve görülemeyecek kadar barizdir.

Honda Civic sağlam mı?

Euro NCAP testlerinde Civic, Focus,Golf 4 ve Astra ile aynı düzeyde güvenlik notu almıştır.

1 lt LPG ile kaç km yol gidilir?

Bu konuda şunlar söylenebilir: 1 litre benzin ile ortalama olarak 14.7 km yol kat etmek mümkün olur. 1 litre otogaz- LPG ile 11.36 km yol kat etmek mümkün olur. 1 litre mazot yani motorin ile 22.22 km yol gidilebilir.

50 litre benzin ile kaç km gidilir?

Deponun kapasitesini, katettiğin kilometreye bölüp 100 ile çarptığın zaman 100 kilometrede ortalama yakıt tüketimi verisine ulaşmış olursun. Örneğin aracının 50 litrelik deposu varsa ve depoyu tam doldurup 700 kilometre yol katettiysen aracın 100 kilometrede ortalama 7,1 litre yakıt tüketiyor demektir.

1 litre mazot kaç km yapar?

Aynı model, aynı motor hacimdeki araçlarda yapılan tespitlere göre; -1 litre benzinle ortalama 14.7 km yol kat edilirken, – 1 litre otogaz-LPG ile 11.36 km yol kat edilmektedir. -1 litre mazot yani motorinle ise yaklaşık 22.22 km yol kat edilmektedir.

Honda Civic 1.6 i VTEC ne kadar yakar?

Yakıt Kapasitesi 46 lt. Şehir İçi Tüketim (100 km) 8.7 lt. Şehir Dışı Tüketim (100 km) 4.9 lt. Karma Tüketim (100 km) 6.3 lt.

LPG’li Honda Civic ne kadar yakar?

LPG'li kullanım sırasında ortalama tüketime baktığımız zaman 100 kilometrelik karma yol şartları testimizde 8.6 litrelik tüketim sonucuna imza attı.

Kaç bin km de motor alınır?

El Motor Alırken Kaç En Fazla Km Olmalıdır? Motosiklet gibi pratik ulaşım araçları da tıpkı arabalar gibi ne kadar uzun yol kat ederse, yıpranma payı o kadar artar. Motosiklet kullanıcıları tarafından sıkça sorulan “2.el motor alırken kaç km olmalı?” sorusuna verilebilecek en iyi yanıt, 25-30 bin km arasıdır.

Bir motor en fazla kaç km yapar?

Motor teknolojilerindeki gelişmeler maksimum 150-200 bin kilometreye kadar gidebilen benzinli motorların ömrünü 300 bine kilometreye çıkarırken, en büyük fark dizel motorlarda görüldü. Modern dizel motorlar 500 bin kilometrenin üzerine rahatlıkla çıkabiliyor.

Honda Jazz motor ömrü kaç km?

Günümüzde yakıtı ne olursa olsun normal şartlarda kullanılmış, tipik bir motor hiç sorunsuz 400-500 bin'e rahat gider. Dizellerde bu rakamı 500-750bin km gibi telaffuz edebiliriz.

Honda Jazz hangi motoru kullanıyor?

122 PS güç üretebilen elektrikli motora, 107 PS gücündeki 1.5 litrelik benzinli motor eşlik ediyor. Yeni motor ünitesi ile birleşik 85-133 g/km CO2 emisyon (WLTP) değerine sahip olan Jazz, çevre duyarlılığı konusunda beklentilerinizi karşılayacak.

Honda motor Japon mu?

Honda 1948 yılında Soichiro Honda tarafından Japonya'da kurulmuş Japon otomotiv firması.

Honda Japonların mı?

Honda, 1979'da ABD'de motosiklet üretmeye başladı. 1982 yılında ise ABD'de otomobil üreten ilk Japon markası oldu. Ohio fabrikasına daha sonra Kanada ve Meksika'da yer alan tesisler eklendi.

Tofaş hangi ülkeye ait?

Tofaş; üretim hacmi, ihracat performansı, ar-ge yetkinlikleri ve 7 bine yakın çalışanı ile Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşlarındandır. Genel Merkezi İstanbul'da olan Tofaş, üretim faaliyetlerini 350 bin m²'si kapalı, yaklaşık 1 milyon m² alan üzerinde kurulu Bursa'daki fabrikasında gerçekleştirmektedir.

I-VTEC kaç bin devirde açar?

Örnek verilecek olursa ilk VTECler ancak 5500 devirden sonra VTEC açabiliyordu. Daha sonraları ise teknolojinin gelişmesiyle birlikte VTEC daha düşük motor devirlerinde yani yaklaşık olarak 3000 devirde açılabiliyor.

I-VTEC atmosferik mi?

Motor ve Şanzıman

Şehir içinde bu kadar konforlu ve sessiz olan 1,6 litrelik I-VTEC ünite, atmosferik olması ve üstüne üstlük CVT şanzımandan ötürü sollamalarda ve şehirler arası yolculuklarda insanı yorabiliyor.

VTEC nasıl devreye girer?

VTEC Açma Ne Anlama Gelir? Bu motoru kapsayan iki tane çalışma modu bulunur: VTEC kapaklı ve VTEC açık. Bu açma işlemi gaz pedalına daha çok basıp motor 5500 devri geçtikten sonra, motor kontrolün ünitesi tarafından daha büyük kam devreye sokmasıyla motora girecek olan havanın arttırılması ile gerçekleşir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
R10 abc.cam
%d blogcu bunu beğendi: