Ö ile hayvan var mı?

Photo of author
Written By admin

Başta öküz ve ördek olmak üzere birçok hayvan baş harfi Ö olan hayvanlar listesinde yer alıyor. İnsanlar tarafından yüz yıllar önce evcilleşmiş bu hayvanların bazıları yük taşımacılığında kullanılırken bazılarının etinden ve sütünden yararlanılıyor. Yüzlerce türü bulunan örümcekler de bu grupta yer alır.

T ile bitki ne var?

T ile başlayan bitki isimleri Tilki kuyruğu, Tespih çiçeği, Tütün çiçeği, Tarhun, Turunç yaprağı, Tere, Trup, Taflan ve Tavşan kulağıdır.

O harfi ile ülke var mı?

O Harfiyle Başlayan Ülkeler

Popülaritesi yüksek olmasına karşın dünya üzerinde o harfiyle başlayan sadece iki ülke yer almaktadır. Bu ülkeler şunlardır: Orta Afrika Cumhuriyeti (Başkenti Bangui) Osetya (Güney ve kuzey olarak ayrı ayrı yönetilir, dolayısıyla başkentleri farklıdır)

Z ile bitki var mı?

Z harfi ile başlayan bitkiler arasında en çok bilineni "Zambak, zencefil ve zerdeçal" bitkileridir.

L ile bitki var mı?

Buna göre ne işe yaradığıyla birlikte aktardığımız l ile başlayan bitki ismi listemiz şu şekildedir: Latanya; Latan palmiyesi ismiyle de anılır. Çiçekli bir bitki türüdür ve iltihaplanmalar için kullanılır. Laminarya; Bir tür deniz bitkisidir.

U ile hayvan nedir?

Uluyan Maymun. Uzun gagalı dikenli karıncayiyen (Yeni Gine de yaşayan endemik cinsi) Ustura balığı Uaru.

N ile şehir ne var?

Ülkemizde N harfi ile başlayan şehir sayısı yalnızca iki tanedir. Bu iller; Niğde ve Nevşehir'dir. Niğde ve Nevşehir illeri ülkemizin İç Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Dünyadaki ülkelerde yaklaşık 400 tane N harfi ile başlayan şehir bulunmaktadır.

G ile bitki nedir?

G harfi ile başlayan bitki isimleri Gelincik, Gürgen, Göknar, Geven, Gazel Boynuzu, Gözlük otu, Gıvışkan otu ve Gece sefası bitkileridir. Tüm bitkilerin kendilerine özel görüntüleri ve özellikleri bulunmaktadır.

L ile eşya var mı?

İlk harfi L olan eşyaların başında Laptop geliyor. Laptop, evlerde, iş yerlerinde ve eğitim kurumlarında en çok kullanılan elektronik eşyalardan biridir. Bunun dışında ''Lamba'' da l ile eşya isimleri listesinde yer alıyor.

Dünyanın en zehirli bitkisi nedir?

49 yaşındaki Daniel Emlyn-Jones, dünyanın en tehlikeli bitkisi olarak anılan bitkiyi, evinde 'tehlike' işareti koyduğu bir kafeste büyütmeye karar verdi. Zaman zaman 'Avustralya ısırgan ağacı' olarak da alınan gympie-gympie, dünyanın en zehirli bitkisi olarak adlandırılıyor.

Ç ile bitki var mı?

Belki de ismini hiç duymadığınız Ç harfiyle başlayan bitkiler arasında en çok dikkatleri üzerine çeken üç tane bitki vardır. Bunlar çoban çantası, çoban çökerten ve çuha çiçeği olarak sıralanmaktadır.

Z harfi ile meyve var mı?

Bu kategoriye ait olan bitki çeşitleri ise, zeytin, zencefil, zerdeçal gibi. Z harfi ile başlayan çiçeklere örnek olarak zakkum ve zambak örnek verilebilir. Z harfi ile başlayan meyve zerdalidir.

Z harfi ile hayvan var mı?

Z harfi ile başlayan hayvan isimlerini şöyle sıralayabiliriz; Zargana ( tuzlu sularda yaşayan ince ve uzun yapılı balık türü) Zürafa ( anayurdu Afrika olan, uzunluğu yaklaşık 2,5 metreyi bulan memeli bir hayvan türü) Zebra ( anayurdu Afrika olan, siyah beyaz çizgili kürke sahip tek tırnaklı memeli bir hayvan türü)

G ile eşya nedir?

G ile başlayan eşya isimleri Güveç, Gözlük, Gömlek, Gramofon, Giysi, Giyotin, Gitar, Gırgır, Gergef, Gemi, Gelinlik, Gazetelik, Gazete, Gaz Lambası ve Gardırop olarak karşımıza çıkar.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
R10 abc.cam
%d blogcu bunu beğendi: