Radyo Feza sahibi kim?

Photo of author
Written By admin

Feza Gazetecilik, çeşitli ülkede gazete, dergi ve basım evleri bulunan Yenibosna merkezli anonim şirkettir. Yönetim kurulu başkanlığını Ali Akbulut yapmaktaydı. Feza Gazetecilik'in bünyesinde aşağıdaki ulusal ve uluslararası yayın yapan haber gazeteleri, dergi, radyo, televizyon, yayınevi ve haber ajansı bulunmaydı.

Kiss FM kaç?

Kiss FM, 1 Ekim 2020 tarihi itibariyle İstanbul'da 91.6 fm frekansında yeniden karasal yayınlarına başlamıştır. Kiss Fm bünyesinde Kiss Fm ve Kiss Türk bulunmaktadır.

107 Hangi radyo?

Harman Radyo Canlı Yayınına Hoşgeldiniz – Harman Radyo FM 107.6.

Radyo fezada kuran okuyan kim?

97.4 Radyo Feza Türkçe Meal Okuyan Hayri Küçükdeniz Tüm Telif Hakları Ajans Yıldırıma Aittir.

Ilk radyo yayını kim?

Türkiye'de ilk radyo yayını ise 6 Mayıs 1927 gününde ilk Türk radyocu da denebilecek Eşref Şefik tarafından gerçekleştirildi.

FM radyo ne zaman çıktı?

FM radyo, frekans modülasyonu (FM) teknolojisi kullanan bir radyodur. 1933'te Amerikalı mühendis Edwin Armstrong tarafından icat edilmiştir ve dünya çapında yüksek kalitede ses sağlamak için kullanılmaktadır.

Max Fm kimin?

Türkiye'nin ilk özel radyolarından Capital Radio'nun kurucusu İsmet Kalafatoğlu'nun, kızıyla 2007 yılında yaptığı bir sohbet sırasında Max Fm fikri doğmuştur.

Radyo ikibin kaç?

90.6 Radyo 2000 FM Dinle90.6 Radyo 2000 FM canl. https://www.takvim.com.

Radyo 7 nin sahibi kim?

HAYAT GÖRSEL YAYINCILIK A.Ş.

Televizyondan kuran dinlemek caiz mi?

Kur'an-ı Kerim'i, bir insan sesli olarak okuyor ve biz de bu sesi duyuyorsak, onu dinlemek ve susmak farzdır. Bu esnada başka bir işle meşgul olmak caiz değildir. Ancak televizyon, bilgisayar ve radyo gibi şeylerden okunan Kuran'ı dinlemek ise farz değildir.

Bilgisayardan kuran dinlemek caiz mi?

Yatarken Kur'an okumanın bir sakıncası olmadığına göre Kur'an'ı MP3, bilgisayar ve televizyondan dinlemenin hiç bir sakıncası olmaz.

Televizyon açıkken Kuran ı Kerim okunur mu?

Bilgisayar veya televizyon gibi cihazlardan Kur'an dinlerken herhangi bir işle meşgul olmanın da bir sakıncası yoktur.

Süper FM sahibi kim?

Uzan Grubu bünyesinde kurulan Süper FM, 2003'te TMSF'nin Uzan Grubu mallarına el koymasıyla 2005'e kadar TMSF'de kaldı. Eylül 2005'te, yapılan ihale ile Kanadalı Canwest Grubu'na 33 milyon dolar karşılığında satıldı.

Türkiye’de ilk radyo yayını nerede?

Tarihçe. İlk yayınına İstanbul Radyosu adıyla, 6 Mayıs 1927'de, Sirkeci'deki Büyük Postane binasının bodrum katında başladı. Henüz kimsede radyo alıcısı bulunmadığından, postane binasının kapısının üzerine yerleştirilen hoparlör yardımıyla her akşam yayın yapılmaya başlandı.

Ilk özel radyo hangisi?

İstanbul merkezli yayın yapan ilk özel radyo kanalı ise 4 Haziran 1992 tarihinde 101 FM frekansından yayına başlayan Mehmet Duru'nun sahip olduğu Kent FM olmuştur (Gökmen,1993:56). 1992 yılından itibaren sayısı artmaya başlayan özel radyolar, Anayasanın 133.

Türkiye’de ilk radyo yayını kim yaptı?

Türkiye'de İlk Radyo Yayını – Eşref Şefik – YouTube.

4 sınıf radyoyu kim icat etti?

Marconi, radyonun mucidi olarak bilinir ve kablosuz telgrafın gelişimine katkılarından ötürü Karl Ferdinand Braun ile 1909 Nobel Fizik Ödülü'nü paylaşmıştır.

Özel FM hangi cemaatin?

Herhangi bir cemaat veya bir gruba bağlı olmayan radyomuz, kurulduğundan beri ümmetin sesi olmayı hedeflemekte. Bize gelen telefon, mail ve diğer yollardan gelen mesajlardan anladığımız kadarıyla, dinlenilir bir radyoyuz.

Kiss FM sahibi kim?

Kiss FM 1994'te Ömer Karacan, Ali Karacan ve Dinç Bilgin tarafından kurulmuştur. Yabancı pop müziği yayınlamıştır.

Radyo D sahibi kim?

Radyo D, Demirören Holding'e bağlı Türkiye'de yayın yapan radyo istasyonu.

Türkiyede kaç tane radyo var?

Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği'nin (RATEM) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) karasal ortamda yayın yapmak üzere lisans başvurusunda bulunan 952 yerel radyo kuruluşu var.

Türkiyede kaç radyo kanalı var?

Türkiye'de 32 ulusal, 76 bölgesel ve 750 yerel radyo yayın yapıyor (RATEM 2019). Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) denetlediği radyo ve televizyon sayısı 1.780.

Türkiye’de kaç tane radyo kanalı var?

Bugün, RTÜK (Radyo Televizyon Üst Kurulu) kayıtlarına göre 1058 lisanslı radyo kanalı faaliyetine devam etmektedir. Bu radyo kanalları içinde devlete bağlı kamu yayını yapan 9 TRT ve 1 Polis radyosu dışında kalan radyoların tamamı özel teşebbüsler tarafından işletilmektedir.

100.40 hangi radyo?

Radyo Fenomen, 12 Eylül 2007'de Cem Hakko ve Olivier Mauxion tarafından İstanbul'da kurulan radyo istasyonu. Radyo Fenomen İstanbul ve Bursa'da 100.4 Frekansından yayına başladı. 2019 yılının başında Power Pop'un lisans haklarını devralarak ulusal radyo oldu ve tüm frekansları değişti.

Kaç tane radyo var?

Türkiye'de 32 ulusal, 76 bölgesel ve 750 yerel radyo yayın yapıyor (RATEM 2019). Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) denetlediği radyo ve televizyon sayısı 1.780.

Serda doğru kimdir?

Radyoculuk kariyerine haberciliği de ekleyen Doğru, Ulusal radyolarda Ana Haber Spikeri ve Haber Müdürü olarak çalıştı. Üniversitelerde diksiyon & hitabet eğitimleri verdi. 2016 yılında Radyo 7 ailesine katılan Serda Doğru Radyo 7 Ana Haber spikerliğini başarıyla sürdürmektedir.

Huzeyfe Dalmaz kimdir?

1992'de İstanbul'da dünyaya gelen Huzeyfe Dalmaz, aslen Kayserilidir. Küçük yaşlarda sunuculuğa başladı. Yerel ve ulusal radyolarda seslendirme görevlisi olarak çalıştı. Birçok reklam, tanıtım, şiir ve makaleye ses verdi.

Karnaval Medya Grup kime ait?

Karnaval Media Group, Türkiye'nin önde gelen özel sermaye fon şirketi Actera Group'a ait olan, Türkiye-İstanbul merkezli, mobil öncelikli, içerik bazlı, teknoloji odaklı bir medya grubudur.

93.8 Hangi radyo?

1999 yılında temelleri atılan ve 2020'den bu yana 93.8 frekansından yayınına devam eden FG 93.8 kısa bir sürede beklenenin çok üzerinde bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başardı. FG 93.8, 4. kuruluş yılında Türkiye'nin en iyi alternatif müzik yayını yapan radyosu seçildi.

91 Hangi radyo?

Radyo Alaturka 91.0 – Ana Sayfa.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
R10 abc.cam
%d blogcu bunu beğendi: